Védekezzünk együtt a külső élősködők ellen!
Társállatainkat – a kutyákat, macskákat, nyulkat és kisemlősöket egyaránt – számos ízeltlábú élősködő képes megtámadni, melyek közül több akár az emberre is veszélyt jelenthet.
Közismertek a bolhák, melyek a sok vakarózáson túl akár komoly vérveszteséget is okozhatnak, főleg kis kölykök masszív fertőzése esetén. Emellett galandférgek köztigazdái, amikkel meg tudják fertőzni az állatokat és az embert is. A kiirtásukban nehézséget okoz, hogy csak a kifejlet bolhák tartózkodnak az állatokon, petéik, lárváik és bábjaik mind-mind a környezetben várakoznak, amerre a kisállat járni szokott.
A különféle mikroszkopikus atkák (pl. rühatkák, szőrtüszőatkák) különféle viszketéssel járó bőrbetegségeket, hallójárat-gyulladást tudnak okozni. Elhanyagolt esetben akár komoly szövődmények, másodlagos bőrfertőzések is ki tudnak alakulni, sok-sok szenvedést okozva.
Szerencsére ritkábban találkozunk manapság tetvek előfordulásával, ezek megjelenését leggyakrabban a rossz tartási körülményekkel társítják. Ugyanakkor tengerimalacokban még a mai napig viszonylag gyakran diagnosztizáljuk a tetvességet, sajnos könnyű őket hazavinni.
A kullancsokat mindenki ismeri, és azt is, hogy többféle betegséget terjeszthetnek, köztük a kutyák esetében életveszélyes babesiosis kórokozóját. Sajnos még mindig kevesen tudják, hogy a kullancsok élettevékenységének szezonalitása mára elveszett, enyhe telekkor éppúgy aktívak, mint tavasszal, ezért ellenük egész évben, folyamatosan kell védekezni.
A repülő rovarok is sok-sok bosszúságot tudnak okozni bundás szeretteinknek, a legyek, szúnyogok gyakran megcsipkedik a kint tartózkodó kutyák, nyulak fülét csúnya sebeket vagy göböket okozva. Ugyanakkor ennél aggasztóbb, hogy egyes szúnyogok a szívférgek lárváit hordozhatják és közvetíthetik vérszívás során, melyekre a kutyák mellett kisebb mértékben a macskák és görények is fogékonyabbak.
Szerencsére az élősködőket nem kell elviselni! Személyes konzultáció keretein belül mindenkinek segítünk kiválasztani a testhez álló, személyre szabott megoldást.
Tudtad?
A kullancsok “működése” nem szezonális, egész évben kell velük számolni.
A kullancsok az alacsony növényzeten várakoznak, és megérzik a közeledő áldozatuk által kibocsátott szén-dioxidot.
A kullancsok számos, súlyos betegséget előidéző kórokozót közvetíthetnek a kedvenceink felé.
Az igen apró, még vért nem szívott kullancsokat még a rövid szőrzetben is nehéz észrevenni, nemhogy egy sűrű, tömött, hosszú bunda esetén. Nem elég biztosíték, hogy Te nem láttál a kutyában kullancsot, hiába szoktad rendszeresen átfésülni!
Az ulktrahangos kullancsriasztók, a geránium olaj nem ártanak a kedvenceknek, ugyanakkor nem is bizonyított, hogy hatékony védelmet nyújtanának a kullancsok ellen. Ugye biztosra szeretnél menni, ha a kedvenced egészségéről van szó?
Kérj tanácsot még ma, hogy a Nektek legjobban testhezálló kullancs-elleni védelmet megtalálhassuk!
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra
Weboldalunk kizárólag a működéséhez szükséges és elengedhetetlen adatokat és sütiket használ, melyeket harmadik félnek nem ad tovább. A webhely használatával automatikusan elfogadja ezek használatát. További információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.